18. dubna 2024 se konal 12. ročník soutěže Studentská inovace praxe (SIP). Cílem soutěže je představit inovativní přístupy studentů PF JU, které byly realizovány v rámci jejich pedagogických praxí – např. originální postupy a metody výuky, učební pomůcky vytvořené studentem a využité ve výuce  i v jiných mimoškolních aktivitách, projekty zpracované v bakalářských a diplomových pracích apod.

Výsledky své práce přišli prezentovat i 2 studentky a 2 studenti naší katedry a všem se podařilo získat uznání za nejlepší práci ve svých kategoriích!

Moc blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci katedry informatiky:

• Elišce Konopíkové (ITA) a Magdaléně Talířové (ITA) – téma Desková hra „Moderní senior“,
  • Janu Zikmundovi (Ms-ITs) – téma Souměrnosti v Minecraftu,
  • Bc. Martinu Kůrkovi (AJsn-ITsn) – téma Výuka teoretické informatiky pomocí metody CLIL.