Ve čtvrtek 18. června 2026 se studenti Katedry fyziky, techniky a chemie podíleli na popularizační akci „Dobrodružství s technikou“ na Výstavišti v Českých Budějovicích. V pavilonu T1 připravili pro návštěvníky pestrý program plný zábavných i poučných aktivit, které rozvíjely technickou gramotnost dětí i dospělých. Zájemci si mohli vyzkoušet práci s obráběcí stavebnicí UNIMAT a sestavit jednoduché funkční obvody z elektro stavebnic. Akce opět ukázala, že věda, technika i řemesla mohou být atraktivní cestou k rozvoji kreativity, logického myšlení, praktických dovedností a celkově technické gramotnosti.




