DALŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ
UČITELŮ FYZIKY (DVUF)

DALŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ
UČITELŮ TECHNIKY (DVUT)
DEN OTEVŘENÝCH
DVEŘÍ 2024

FYZIKA A TECHNIKA
NA LANOVCE 2024


Studenti katedry aplikované fyziky a techniky na Maker Faire 2023
Studenti katedry aplikované fyziky a techniky Alexandr Gruško a Tomáš Lejsek se zúčastnili akce Maker Faire 2023 v českobudějovické Žižkárně. Ve svém stánku návštěvníkům umožnili změřit si sílu stisku své ruky pomocí speciálních fyzikálních senzorů a vyzkoušet si term..
Celý příspěvek →
Naše katedra pořádala po pěti letech opět Veletrh nápadů učitelů fyziky
Na začátku září proběhla největší domácí konference věnovaná učitelům fyziky, nazývaná Veletrh nápadů učitelů fyziky. Tuto událost hostila Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pod vedením katedry aplikované fyziky a techniky. Účastníci té..
Celý příspěvek →
Za námi je již osmé pokračování fenomenální vědecko-technické show!
V pátek 2. června 2023 již po osmé proběhla vědecko-technická popularizační akce pro širokou veřejnost Fyzika a technika na Lanovce. Žáci základních i středních škol, jejich učitelé i kolemjdoucí z řad veřejnosti si mohli vyzkoušet nepřeberné množství fyzikálních a tech..
Celý příspěvek →
Dílenský kolotoč pro ZŠ Strýčice
V úterý 18. 4. 2023 proběhl odpolední blok dílen pro žáky deváté třídy základní školy Strýčice. Mgr. Sosna představil sérii atraktivních workshopů z technických činností v dílně. Žáci si vše vyzkoušeli a odvezli si kromě zážitků i pěkné suvenýry, které si vyr..
Celý příspěvek →
Skvělé umístění studentů katedry na mezinárodní Olympiádě techniky!
Na konci května 2023 se studenti naší Katedry aplikované fyziky a techniky zúčastnili Olympiády techniky v Plzni. Petr Zegermacher a Tomáš Randa obsadili v mezinárodní konkurenci krásné 2. a 3. místo. Studenti prezentovali své didaktické projekty – Trisektor úhlu a Torzo Ballist..
Celý příspěvek →