Proběhla druhá část kurzu DVUT a poslední setkání v rámci DVUF. Přednášel Dr. Michalčík z JE Temelín
Dne 7. 2. 2024 proběhla společná přednáška pro oba kurzy dalšího vzdělávání učitelů, tedy jak pro kurz Další vzdělávání učitelů techniky, tak i pro kurz Další vzdělávání učitelů fyziky. Přednášel a na řadu otázek celé dopoledne odpovídal Dr. Zdeněk Michalčík, ..
Celý příspěvek →
Den otevřených dveří na Katedře aplikované fyziky a techniky: bohatý program a spousta návštěvníků
Na Katedře aplikované fyziky a techniky proběhl ve dnech 18. a 19. ledna 2024 den otevřených dveří pro návštěvníky z řad veřejnosti i potenciálních uchazečů o studium. K vidění byl bohatý program hned na několika místech na jednou. V posluchárně fyziky probíhal program pro z..
Celý příspěvek →
Studenti techniky navštívili nejstarší vodní elektrárnu a píseckou věž
Studenti navazujícího magisterského studia techniky se v rámci předmětu Stroje a zařízení vypravili na exkurzi do nejstarší funkční vodní elektrárny v Česku – do královské Křižíkovo elektrárny v Písku. Exkurze byla doplněna výstupem na píseckou věž kostela Narození..
Celý příspěvek →
Vědomostní kvíz, experiment „vejce v láhvi“ a punč. Proběhlo předvánoční setkání se studenty
Jako již tradičně proběhlo předvánoční setkání se studenty na Katedře aplikované fyziky a techniky. Dr. Vladimír Vochozka nejprve předvedl pokus známý jako „vejce v láhvi“. Následoval vědomostní kvíz a volná zábava. Všem studentům katedry přejeme poklidné prož..
Celý příspěvek →
Proběhla první část kurzu DVUT. Doc. Dostál seznámil účastníky s moderními trendy v kurikulárních dokumentech
V rámci pilotního ročníku kurzu DVPP s názvem „Další vzdělávání učitelů techniky“ proběhla 22. 11. 2023 první část, v níž byl přednášejícím doc. Jiří Dostál z UPOL, který je uznávaným expertem v oblasti technického vzdělávání. Poutavou interaktivní př..
Celý příspěvek →